פודקאסטים - לפצח את הקוד

הפודקאסט לפתח את הקוד הוא מיזם משותף של פאי ורדיו 106.2 של הבינתחומי

Photo of יוסי קורן yossi korenOffline

טלי קוזי ויוסי קורן בשיחה מרתקת עם נועם מנלה, חוקר תודעה רשתית, על הצייטגייסט (רוח התקופה) הצורך להיות מים, כיצד מתרחשים שינויים ארגוניים ותהליכים המתרחשים בימים אלה של פירוק מוסדות ישנים ובנייתם של חדשים. האזנה נעימה ופורייה.


Photo of יוסי קורן yossi korenOffline

אם חשבנו שניהול ומנהיגות, בעתות שגרה, הן סוגיות מורכבות, אז בעת קורונה על אחת כמה וכמה. יוסי קורן וטלי קוזי בשיחה עם טלי אייכנוולד דביר, דיקאנית לימודי חוץ והכשרת מנהלים, המרכז הבינתחומי הרצליה דנים על ההבדלים בין ניהול ומנהיגות, מדוע כל כך קשה להנהיג ומה הסיבה לכך שבעת משבר הקורונה התגלתה המנהיגות הנשית כעדיפה. האזנה נעימה ופורייה


Photo of יוסי קורן yossi korenOffline

הצלחה עסקית קשורה לזיהוי מגמות עתידיות. כל ארגון ומנהל מנסים לזהות את הטרנדים עתידיים. יוסי קורן וטלי קוזי מארחים את עדי יופה, טרנדולוגית, בפודקאסט הכי טרנדי. עדי עוזרת לנו להבין מה זה טרנד, למה אנליסטים של הסי אי איי פספסו את מה שאנשים רגילים זיהו ואיך כל זה קשור לשועלים וקיפודים. האזנה נעימה ומועילה.


Photo of יוסי קורן yossi korenOffline

ד"ר דנה פרג, ראשת התכנית לתואר שני בהתנהגות ופיתוח ארגונים, במרכז הבינתחומי בהרצליה, עוזרת לנו להבין את המונח משמעות, מדוע הוא חשוב דווקא בימים אלה של קורונה, איך התארגנה כמנהלת התוכנית לשינויים במהירים ומה נדרש ממנהלים ויועצים בעולם המשתנה לנגד עינינו חדשות לבקרים. האזנה נעימה ומעוררת השראה


Photo of יוסי קורן yossi korenOffline

טלי קוזי ואני אירחנו לפודקאסט את ניל"י גולדפיין משנה למנכ"ל בקבוצת נירם גיתן NGG. ניל"י שיתפה אותנו בתובנות שלה כיצד ייראו העולמות הארגוניים, וניהוליים, תוך כדי ואחרי משבר הקורונה, איך נרתמה קבוצת נירם גיתן לתמוך בלקוחותיה במהלך הסגר שהמדינה נכנסה אליו. ניל"י היא לא רק יועצת ארגונית מנוסה, מקצועית ואיכותית, היא שותפה ומנהלת בחברת ייעוץ. הקשיים של הלקוחות הם גם הקשיים שלה. בפתיחות מעוררת השתאות ניל"י סיפרה לנו על האתגרים הניהוליים איתם נאלצה היא עצמה, כמנהלת, להתמודד, ואיך פעלה כשמצד אחד יש צמצום דראסטי בעסקים ומצד שני יש צוות שצריך לדאוג לו. האזנה נעימה.


Photo of יוסי קורן yossi korenOffline

מיכל זיגלמן יועצת לניהול ומנהיגות במורכבות, פיזיקאית. מייסדת ומנכ"ל Dualityהמתמחה באסטרטגיה, קבלת החלטות וחדשנות בתנאי שינוי ואי ודאות.
מוסמכת במתודולוגיית Disruptive Strategy- Harvard Business School. מיכל מיישמת, בעבודתה, עקרונות מתחומי הפיזיקה, תיאוריית המורכבות (Complexity) ותורת הרשתות, כדי לקדם אפקטיביות של מנהלים וארגונים בסביבה דינאמית ומשבשת. טלי קוזי ואני אירחנו בפודקאסט את מיכל כדי לנסות ולהבין ממנה איך עקרונות פיזיקליים מסייעים לשינוי, באילו גישות היא נעזרת כדי להוביל תהליכי שינוי בארגונים ואיך כל זה יכול לסייע למנהלים וארגונים לגבש מענים אפקטיביים בעולם מורכב המשתנה חדשות לבקרים.
האזנה נעימה.


Photo of יוסי קורן yossi korenOffline

זה מוטו מוביל בעבודתה של ד"ר יעל בודואן, בעבודתה עם מנהלים וארגונים. טלי קוזי ואני אירחנו את יעל יועצת ארגונית עם למעלה מ – 30 שנות ניסיון בעולם הייעוץ לחברות ומנהלים. יעל היא הבעלים של חברת VOX O- מרצה באוניברסיטת חיפה, מנהלת התוכנית להכשרת יועצים ארגוניים במכללת אורנים ותוכנית להכשרה בייעוץ אישי למנהלים במרכז הבינתחומי. עם יעל שוחחנו על הצורך של מנהלים להשתנות כדי לשנות, על השינוי האישי שעשתה וממה למדה ממנו על שינויים ארגוניים, אילו תכונות ארגונים מנהלים ויועצים צריכים לפתח כדי להאיץ תהליכי שינוי. הוקלט לפני הקורונה. רלבנטי מאוד לכל מי שמנהל תהליכי שינוי בימים טרופים אלה. האזנה נעימה.


Photo of יוסי קורן yossi korenOffline

הפודקאסט הוקלט באמצע פברואר. הקורונה הייתה מן חצי שמועה שלא ברור עד כמה זה רציני.

בשוק של עובדים שיש בו התחרות על כל טאלנט שיכול לעשות ההבדל, טלי קוזי ואני, הזמנו רז מצנע מומחה למיתוג מעסיק, שעובד עם מיטב החברות בישראל, לשוחח על מיתוג מעסיק, חשיבותו לארגון, איזו שפה ארגונים בכלל ומשאבי אנוש בפרט צריכים לאמץ כדי לדבר "מיתוגית".

חלף זמן בין הקלטת הפודקאסט ושידורו. יוני, 2020, קורונה עושה קולות של קאם בק, לפני העלאה לרשת צלצלתי לרז לשאול אותו האם גם בימים אלה, בהם השוק התחלף לשוק על מעסיקים, מיתוג מעסיק עדיין רלבנטי. רז מנע את שמות החברות בהן עבד בשבועות האחרונים כדי להבהיר לי שהנושא רלבנטי והתחרות על טאלנטים קיימת.

אז מה זה מיתוג מעסיק, למה זה חשוב, איך עושים את זה נכון ואיך מתאימים את המערכת כך שתהייה מכוונת מיתוג מעסיק, כדי לקבל תשובות לשאולות אלה תצטרכו להקשיב לרז.

האזנה נעימה.


Photo of יוסי קורן yossi korenOffline

התנהלות ארגונים בעת הקורונה מיקדה את תשומת הלב בתפקיד משאבי אנוש. ארגונים נדרשו לעשות התאמות ושינויים במהירות. צמצומים, עבודה מהבית, שמירה על מחויבות עובדים למקום העבודה ונושאים רבים נוספים. טלי קוזי ואני מארחים את שרון עמית, מי שהייתה סמנכ"ל משאבי אנוש של סלקום. בתפקידה הובילה שינויים בחברה כשרפורמת הסלולר נכנסה לתוקף. עם שרון אנחנו משוחחים על תפקיד משאבי אנוש בעת שינוי, על יצירת אמון הן מצב ההנהלה והן מצד העובדים, איך צולחים ימים לא פשוטים, על שקיפות בעת שינוי ועוד. פודקאסט שהוקלט לפני הקורונה, אבל רלבנטי מאוד לכל מי שחייבים לבצע שינויים והתאמות בעקבות הקורונה. האזנה נעימה.


Photo of יוסי קורן yossi korenOffline

טלי קוזי ואני מארחים את אנדי פרידמן מנכ"ל חברת OD שמייעצת למנהלים וארגונים בתחומי הפיתוח ושינוי ארגוני.
פודקאסט שהוקלט בתקופת B.C (לפני הקורונה) אבל רלבנטי מתמיד גם בתקופת (A.C) אחרי הקורונה (נקווה).
דברנו על מה קורה בחברה במשבר, מה מפחיד באמת אנשים בתקופה של שינוי, תפקיד ההנהלה ומקומם של היועצים בתהליכי שינוי.
הוקלט בפברואר. רלבנטי לימים אלה.
האזנה נעימה.


Search this area

About this channel

 • 2,653 views
 • 18 articles
 • 837 followers
   

Recent Contributors

Recent Comments

 • טרנד מנצח
  Aviva Almog says:
  איך תתכוננו למשבר הבא?  משבר "הקורונה"  נמצא איתנו.
  למדנו לחיות בצילו וכנראה מצב זה יימשך כל עוד לא יימצא החיסון שיתן מענה הולם.
  בקובץ המצ"ב שיתפתי ב- 4 סיפורי מקרה שהתרחשו לפני מס' חודשים. 
  כל מקרה זכה להתייחסותי באמצעות מודל A.E.P שפיתחתי.
  קריאה נעימה ואשמח לקבל הערות ותגובות.
  תודה
  דר' אביבה אלמוג
  יועצת ארגונית לפיתוח מנהיגות אישית
  2 weeks ago
 • כשקורונה ומשמעות נפג…
  יוסי קורן yossi koren says:
  תודה בני. שלחתי את המשוב לדנה.
  יוסי
  2 weeks ago
 • כשקורונה ומשמעות נפג…
  בני שדה Beny Sade says:
  שיחה מאד טובה ומעניינת עם דנה.
  עושר אנושי, תבונה מקצועית ייחודית, מנהלת וחיה בדרך של walk the talk, מרשימה וחודרת ללב ולנשמה, ומפעילה את המוח......
  גילוי נאות - אני לא מכיר אותה. רק שמעתי ואני מניח את כאן.
  הלוואי ויכולתי לזכות בעוד.....
  2 weeks ago
 • מיידפולנס בשרות השינ…
  גלית גנאור Galit Ganor says:
  אורה, פודקאסט ממש מעניין! מתחבר מאוד לגם וגם, לגישות הבודהיסטיות ולרצון שלנו להפחית את הסבל :-) מרתק!
  3 months ago

Viewed 2,653 times