בלוגים של חברי הקהילה

Archives for October 2022 « Recent Articles

Photo of יעקב ויטנברג Jacob WittenbergOffline

ישנן גישות ומודלים רבים להעלאת רעיונות.
המשותף לכולם הוא שכל רעיון מהרגע שגובש במוחו של אדם ועל לכדי יישומו המלא יעבור 12 שלבים של "הריון", ובכל שלב כזה קשיים ואתגרים שעל הרעיון לעמוד בהם כדי להגיע לקו הסיום המיוחל. כל שלב כזה פיתחנו מנגנונים פשוטים וידידותיים – "מנגנוני רב רעיון "המאפשרים לרעיון לצלוח אותם ולהגיע לקו הסיום כלומר יישומו הלכה למעשה


Photo of יעקב ויטנברג Jacob WittenbergOffline

Photo of יעקב ויטנברג Jacob WittenbergOffline

הרושם הראשוני שמעביר יועץ ארגוני במפגש אישי או בטקסטים המקצועיים שלו, הופך להיות מרכזי בהצלחתו. אף שהרושם הראשוני נראה קצר וחולף, במקרים רבים יכולה להיות לו השפעה מרחיקת לכת על חיינו כיועצים ארגוניים. רבים מהיועצים מכירים היטב את הנושא, ואף מכשירים לקוחות ואחרים כיצד ליצור רושם ראשוני טוב כאשר הם מתמודדים על תפקיד או לקראת הרצאה ניהול אירוע מקצועי חברתי חשוב. עם זאת, השאלה עד כמה היועץ הארגוני בכלל והמתחיל את דרכו בפרט מיישמים את הכללים לגביו ואינו בבחינת "הסנדלר ההולך יחף"?


Photo of יעקב ויטנברג Jacob WittenbergOffline

במהלך חייו המקצועיים, היועץ הארגוני פוגש ארגונים רבים. במספר מועט מהם הוא חש גאווה וסיפוק מקצועי מיוחד להיות שותף בהצלחה. ארגון "דגל " בעיני הוא סיפור שבו יועץ מצליח להגשים את שאיפותיו ואתגריו המקצועיים: יוזמות, רעיונות חדשים, שנויים מרחיקי לכת, גישות וכלים שקידמו את הארגון וסייעו להפוך אותו לסיפור הצלחה. הצלחה לא רק בעיניו ובעיני הארגון אלא גם הכרה של גורמים מקצועיים חיצוניים שבדקו והעריכו תפקודו , כמו גם קהל לקוחותיו. השגת מצוינות בר קיימא ולא רק מצוינות זמנית. חשוב שבכל נקודת זמן בקריירה שלנו כיועצים ארגוניים יהיה ארגון אחד לפחות כזה. סיפורי מצוינות כאלה במגזר הציבורי מועטים לכן חשוב עוד יותר ללמוד מהן ולתעד אותם.


Photo of יעקב ויטנברג Jacob WittenbergOffline

בישראל 253 רשויות מקומיות, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות. כולן מתחרות על אוכלוסיות חזקות, מפעלים לא מזהמים רצוי הייטק, מקורות תעסוקה, משקיעים, עסקים ותיירים. לכולן חשובה תדמית חיובית ואטרקטיבית, להיות אהובים על התושבים שלהם ואחרים.
שאלה מה הופך עיר לאטרקטיבית לתושביה ומושכת אחרים?Viewed 49,465 times